Bijeljina.net

novosti

Jusufbašić za pobjedu Olimpika, novi poraz Veleža

U drugom kolu Prve lige Federacije BiH sarajevski Olimpik je stigao do druge pobjede u šampionatu savladavši Čapljinu sa 1:0, dok je drugi poraz doživio Velež na gostovanju protiv Bratstva.

Vukovi su dugo lomili otpor tima iz Hercegovine da bi konačno u 65. minuti nakon dosuđenog jedanaesterca siguran sa bijele tačke bio Jusufbašić za maksimalan učinak sarajevskog tima nakon dva odigrana kola.

Velež je nakon poraza od Olimpica pokleknuo i u Gračanici protiv Bratstva, te je poražen sa 3:1. Već u sedmoj minuti Jaganjac je doveo Gračanlije u vodstvo, a Bratstvo je preko Poturalića došlo i do drugog gola u 25. minuti.

Ipak, Zvonić je glavom ubrzo smanjio na 2:1, u 28. minuti i vratio je nadu Rođenima, ali definitivna ovjera pobjede domaćeg tima stigla je u 59. minuti, kada je sa penala precizan bio Šerif Hasić.

U derbiju kola Zvijezda je sa 2:0 nadigrala Slogu golovima dvostrukog strijelca Cvijanovića, te je i ona sa maksimalnim učinkom od šest bodova.

Do važne pobjede stigao je i kakanjski Rudar koji je pogotkom Kobilice u 84. minuti iz penala kao gost nadigrao TOŠK sa 0:1 U sjajnoj utakmici Travnik i Bosna Visoko su remizirali 2:2. Gosti su vodili dva puta golovima Mujića, ali je Travnik preko Foče i Rastoke uspio da spasi bod.

(Vijesti.ba / SCsport)

The post Jusufbašić za pobjedu Olimpika, novi poraz Veleža appeared first on Cafe.ba.